http://www.sprwisla.pl/images/wisla_ujk.kielce.gifNiestety słaba gra w końcówce spotkania miało duży wpływ na naszą porażkę.

 

Tylko, do przerwy zagraliśmy dobrze i prowadziliśmy 12:11. Ważne było też to, że w pierwszej połowie nie potrafiliśmy dziewięciokrotnie zdobyć bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jeżeli połowę z tych sytuacji udałoby się, wykorzystać to mogliśmy prowadzić pięcioma bramkami i mecz inaczej by przebiegał. Nasza drużyna grałaby bardziej agresywnie i otwartą piłkę ręczną. I nie byłoby takiej nerwówki, że każda akcja może zaważyć na wyniku spotkania. A tak niestety tylko jedną bramką prowadziliśmy do przerwy. W drugiej połowie wyrównana walka trwała tylko do 44 minuty gdzie było 16:16. W kolejnych minutach gubiliśmy piłki w ataku pozycyjnym, choć nasza gra do 45 minuty wyglądała lepiej niż w dwóch poprzednich meczach ligowych. W bramce dobrze bronił Rafał Karasiński, ale musiał odpocząć i po zmianie Daniel Skowron niestety nam nie pomógł. Nie wiemy, co się dzieje z Danielem, który od początku sezonu jest bez formy. Tak doświadczony bramkarz powinien bronić znacznie lepiej, ale broni tak, jak było widać w dzisiejszym meczu. Mamy nadzieję, że w końcu się przełamie i będzie mocnym punktem naszej drużyny podobnie jak w poprzednim sezonie. W ostatnich piętnastu minutach stanęliśmy zupełnie. Na naszą jedną zdobytą bramkę przeciwnik zdobywał dwie. Sama końcówka spotkania a właściwie ostatnie pięć minut to już bardzo słaba gra w naszym wykonaniu. Nie mogliśmy się przebić przez obronę gości i traciliśmy bramki z kontrataków. Nie wyciągamy wniosków z poprzednich spotkań, gdzie nasza skuteczność jest słaba. Mimo że wszystko jest dobrze rozegrane mamy sytuacje sam na sam, ale trafiamy prosto w bramkarza, nie zdobywając bramek. Jest to kolejny mecz, w którym to dzięki naszej nieskuteczności najlepszym zawodnikiem drużyn gości jest bramkarz.

trener Adam Węgrzynowski

 

SPR Wisła Sandomierz - AZS UJK Kielce 21:30 (12:11)

 

Wisła: Karasiński, Skowron - Werstler 6, Kutek 5, Kuraś 3, Dusak 2, Hubka 2, Komorowski 1, Szklarski 1, Bakalarz 1, Teterycz, Białkowski, Guz, Statuch, Grębowiec.

AZS UJK: Duda, Czerwiński, Kiczka - Boszczyk 6, Hady 6, Papaj 5, Wójcik 4, Kutwin 3, Curyło 2, Dobrowolski 1, Grzesik 1, Chrząszcz 1, Bary 1, Bysiak, Dylewicz.

Rzuty karne: Wisła 1/1, ASZ UJK 5/3

Kary: Wisła 8 minut, ASZ UJK 8 minut 

wyniki, tabela

info: http://www.sprwisla.pl/images/7_.jpg