Długo zastanawiałem nad przyczynami porażki naszych zawodników w kolejnym bardzo wyrównanym meczu Świętokrzyskiej Ligi Juniorów. Być może z tego powodu bieżąca relacja z zawodów pojawia się dopiero w tym momencie :)
Przypomnę, że przed tygodniem w Sandomierskiej Hali Sportowej doznaliśmy nieznacznej porażki z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych-drużyną KSSPR KOŃSKIE. Podobnie było w ostatniej ligowej kolejce w Kielcach i jest to trochę przykre, ponieważ naprawdę w tym dniu nie byliśmy zespołem wyraźnie gorszym. Nie osiągamy jednak zadowalających nas i naszych kibiców rezultatów.
Wyjazdowy mecz z zespołem SPR KIELCE był naprawdę bardzo wyrównany, ponieważ do 24 minucie spotkania, kiedy to na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:12, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć zdecydowanego prowadzenia. Zastanawiające jest to, że dopiero po następnych czterech minutach gry jedynie drużynie gospodarzy udało się zdobyć tylko jedną bramkę - (13:12 w 28 min) Dwie ostatnie minuty pierwszej części spotkania to jednak nasze prawdziwe nieszczęście. Dwa proste błędy podania,
niecelny rzut i na przerwę schodzimy z trzy bramkową stratą.
W drugiej połowie mocno zabieramy się, do odrabiania strat doprowadzając do remisu 20:20 w 45 minucie meczu. Jednak skuteczna pogoń za korzystnym wynikiem sprawia, że przez następnych 7 minut znowu mamy problemy, co skutecznie wykorzystuje zespół gospodarzy wychodząc na, cztery bramki przewagi. Wzięty w tym momencie czas dla drużyny powoduje, że znowu wracamy do gry i odrabiamy straty, zbliżając się do zespołu gospodarzy tylko na dwie bramki 25:23 w 57 minucie meczu. Niestety znowu w wyniku strat szybko tracimy 2 gole i na niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania po raz drugi przegrywamy czterema trafieniami. Takim też wynikiem kończy się cały mecz.
Szkoda, bo tak jak wspominałem wcześniej, w tym dniu nie byliśmy zespołem wyraźnie słabszym, a o końcowym wyniku zadecydowały naprawdę detale. Może zabrakło nam tzw. doświadczenia u niektórych zawodników? Boiskowego cwaniactwa? Wyrównanej gry przez 60 minut ? Wartościowych zmienników? ...?
Na zakończenie dodam, że tak jak przed tygodniem również po tym spotkaniu odebrałem gratulacje oraz słowa uznania od trenera drużyny przeciwnej w związku z postępami, jakie poczynili nasi chłopcy w stosunku do poprzedniego sezonu. Uważam, że nie ma to jednak większego znaczenia w kontekście kolejnego przegranego meczu.
Za tydzień kolejne zawody, tym razem z czołowym zespołem II Ligowym. Będzie to z pewnością prawdziwa próba umiejętności i charakteru dla naszych chłopaków.

trener Marcin Marzec

SPR Kielce - SPR Wisła Sandomierz 29:25 (16:13)

SPR Kielce: Cioroch 9, Konopacki 7, Stawiarski 5, Sadza 4, Chwastowski 2, Kaczmarek 2, Piortowicz, Bekisz, Kuranda, Dziedzic, Żelazny, Perlicki.

Wisła: Kuchnicki - Hubka G. 7, Bakalarz 6, Osowski 5, Serafin 4, Hubka J. 1, Polak 1, Statuch 1, Dziewulski, Pulnicki, Grębowiec

Rzuty karne: Kielce 3/3, Wisła 2/1

Kary: Kielce 12 minut, Wisła 12 minut.

fotogaleria TUTAJ

3 kolejka - KS Vive Tauron II Kielce - SPR Wisła Sandomierz - 15.11.2015 o godzinie 12:00 w Hali MOSiR w Kielcach ul.Krakowska 72