http://www.sprwisla.pl/images/pilkarz_barwy.jpg Drużyna chłopców rozpoczyna rozgrywki od porażki, młodzik odniósło wyjazdowe zwycięstwo, a juniorzy doznali trzeciej porażki ligowej.

http://www.sprwisla.pl/images/spr__chopcy.gifW pierwszym meczu ligi wojewódzkiej chłopców zespół SPR Wisła Sandomierz przegrał z KS Vive Tauron II Kielce 25: 26 (15: 16). Przegrana jedną bramką wstydu nie przynosi, jednak bardzo boli.

Popełniliśmy za dużo błędów własnych, szczególnie w pierwszej połowie i dlatego szkoda tych punktów. Już w najbliższą środę mamy okazję do poprawy humorów bowiem gramy w Kielcach z Vive Tauron I.

trener Tomasz Zieliński

SPR Wisła Sandomierz - KS Vive Tauron II Kielce 25:26 (15:16)

Wisła: Węgliński, Kurkiewicz - Malinowski 11, Kruk 8, Ciamaga 3, Sendrowicz 1, Broda 1, Staszałek 1, Strzelecki, Szyprowski, Walewski, Płaza, Olkiewicz, Przyłucki, Sakławski, Marzec.

2 kolejka 18.11.2015 (czwartek) godzina 15:30 KS Vive Tauron III Kielce - SPR Wisła Sandomierz


http://www.sprwisla.pl/images/spr__mlodzik.gifRozpoczynamy sezon on wyjazdowego zwycięstwa. Zagraliśmy dobrze pierwszą cześć spotkania w której wypracowaliśmy sobie 5 bramek przewagi. Praktycznie wynik do przerwy ustawił przebieg drugiej połowy w której to mecz był bardziej wyównany ale ostatecznie to nasza drużyna odniosła zasłużone zwycięstwo.

trener Adam Węgrzynowski

KS KORAB OSiR Staszów - SPR Wisła Sandomierz 20:26 (9:14)

Wisła: Włostowski, Kot, Bąk - Stanek 12, Mirkowski 4, Osowski 4, Zieliński 2, Mazur 2, Kiciński 2, Żelazny, Korona, Saracen.

2 kolejka 19.11.2015 (czwartek) godzina 16:30 SPR Wisła Sandomierz - KS Vieve Tauon II Kielce


http://www.sprwisla.pl/images/spr__junior.gifNiestety pierwszą rundę kończymy bez zdobyczy punktowej mając na końcie same porażki.

Niestety, mecz przeciwko kieleckiej drużynie był najsłabszym z trzech ostatnich spotkań ligowych rozegranych przez sandomierski zespół Juniorów. Dodatkowo obniżka formy przyszła w momencie rywalizacji ze zdecydowanym liderem świętokrzyskich rozgrywek i jednocześnie czołową drużyną II ligi piłki ręcznej.
Sobotni mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu gospodarzy 4:1 w 5 min. W tym jednak momencie nasza drużyna mocno wzięła się, do odrabiania tej niewielkiej straty prowadząc wyrównany pojedynek do 17 minucie meczu. Wtedy na tablicy wyników pojawił się wynik 12:9 dla zespołu gospodarzy. Niestety to wszystko, na co było stać naszych chłopaków w tym dniu. 12 minut poprawnej gry to zdecydowanie za mało, żeby osiągać lepsze rezultaty.
Być może drużyna VIVE jest dla nas wciąż za mocna i nawet w pełnym składzie oraz w pełni sił nie bylibyśmy w stanie osiągnąć zwycięstwa, lecz z pewnością nie doznalibyśmy tak dotkliwej porażki. Nasza zbyt krótka ławka rezerwowych (brak kontuzjowanych Wojtka Grębowca i Karola Łopacińskiego, a także innych, którzy zmienili barwy klubowe) oraz fakt, że przodujący gracze są jednocześnie podstawowymi zawodnikami sandomierskiej II ligowej drużyny, również powoduję to, że właśnie u tych przodujących nakłada się zmęczenie. Zwłaszcza wtedy kiedy rozgrywają mecz po meczu. Dokładnie takie zjawisko mogliśmy zaobserwować w ciągu kilku ostatnich tygodni.
Mam nadzieję, że już niedługo do zdrowia wrócą kontuzjowani, trochę świeżości odzyskają przewodni zawodnicy i powalczymy jeszcze o ligowe punkty w tym sezonie.

trener Marcin Marzec

 

KS Vive Tauron II Kielce - SPR Wisła Sandomierz 43:19 (22:11)

Wisła: Kuchnicki - Bakalarz 5, Hubka J. 4, Osowski 4, Serafin 2, Polak 2, Hubka G. 1, Statuch 1, Pulnicki, Kwiecień, Dziewulski, Grębowiec.

Rzuty karne: Wisła 3/3, Vive II 4:3

Kary: Vive II 0, Wisła 6 minut