Kibice w Kielcach oglądali wyrównane widowiskiem do 26 minuty. W końcowej fazie pierwszej połowy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie ustalając wyniki do przerwy 14:12.

Początek drugiej połowy to również wyrównana rywalizacja. Od 42 minuty gramy z przewagą dwóch zawodników, lecz nie potrafimy zdobyć bramki, a nawet pozwalamy, aby to gospodarze powiększyli prowadzenie do trzech bramek. Jednak udaje nam się zdobyć bramkę, ale jest to już 53 minuta meczu. Między 42 a 53 minutą mieliśmy swoją szansę, lecz nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki Politechniki. Również w tym okresie mamy nie tylko dwa rzuty karne, ale również kilka 100% sytuacji sam na sami gdzie nie potrafimy zdobyć kolejnych bramek. Niestety w końcówce nasza gra się nie zmieniła i to gospodarze odnieśli zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Trzeba przyznać, że przegrywamy z własnymi słabościami, jakimi są liczne niewykorzystane sytuacje. No cóż, bywają i takie zawody jak dzisiaj. Gramy dalej walcząc o kolejne punkty. W najbliższą środę podejmujemy w Sandomierzu drużynę z Przeworska i postaramy się zrehabilitować za porażkę w Kielcach.

trener Adam Węgrzynowski

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - SPR Wisła Sandomierz  33:25 (14:12)

Wisła: Skowron, Karasiński - Dusak 5, Bakalarz 5, Westler 5,  Hubka 2, Anwajler 2, Szklarski 2, Kubisztal 2, Serafin 1, Guz 1, Kuraś, Statuch.

21 kolejka - 27.04.2016 r.(środa) SPR Wisła Sandomierz - SPR Orzeł Przeworsk godzina 17:00