Drużyna seniorów przegrywa pierwsze spotkanie przed własną publicznością.

Spotkanie miało dwa oblicza, w pierwszej części zdecydowana dominacja gości, w drugiej pokazaliśmy, że potrafimy grać z silnym przeciwnikiem, jakim była drużyna z Zawiercia. Początek był dla nas obiecujący, 8 minucie prowadziliśmy 4:3. Dobrze broniliśmy, a w ataku pozycyjnym graliśmy dobrą ułożoną piłkę ręczną. Niestety agresywna gra gości w obronie zaowocowała tym, że miedzy 8 a 21 minutą zdobyliśmy tylko 3 bramki, gdzie rywale zdobyli 11 bramek. W tym czasie mieliśmy wynik 7:14 i praktycznie pierwsza połowa nam się wymykała spod kontroli. Końcówka pierwszej połowy to dwie nasze bramki przy stracie kolejnych czterech. Wynik do przerwy 9:18 i wiadomo było, że ciężko będzie odrobić straty w drugiej połowie.

W przerwie spotkania powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów, aby zmobilizować się przed drugą połową. Chcieliśmy grać dalej i pokazać kibicom, że mamy charakter i potrafimy grać w piłkę ręczną. Zmieniliśmy ustawienie w obronie i ataku, co zaowocowała naszą dobrą grą. Mimo dużej przewagi gości udało nam się dojść do 6 bramek straty. Nasze akcje zaczęły się zazębiać, graliśmy agresywnie i efektownie w ataku na bramkę rywala. Tych elementów gry zabrakło nam w pierwszej części a szkoda, bo mecz mógł, by być zacięty do końca. Mieliśmy słabszy dzień i być może dobrze, że trafiliśmy na tak silny zespół z Zawiercia. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno o punkty, ale musimy grać zmobilizowani przez 60 minut, a nie tylko 45 minut. Cieszy postawa drużny w drugiej części, gdzie pokazaliśmy, że potrafimy grać agresywnie i skutecznie w ataku pozycyjnym z tak silnym i wymagającym zespołem, jakim dzisiaj była drużyna z Zawiercia.