http://www.sprwisla.pl/images/nasi_rywale/spr_orzel_przewoesk.gif

Od zwycięstwa nasi szczypiorniści rozpoczynają rundę rewanżową.

 

SPR Wisła Sandomierz - SPR Orzeł Przeworsk 34:30 (17:13)

Wisła: Skowron - Dusak 14 (3/3) , Białkowski 7 (2/1), Teterczycz 5, Kubisztal 3 (1/1), Bakalarz 2, Werstler 2, Szklarski 1, Solon, Kołacz, Statuch - Kuchnicki, Serafin.

Rzuty karne: Wisła 6/5, Orzeł 4/2

Kary: Wisła 6 minut, Orzeł 6 minut

 

Pierwsza odsłona dzisiejszych zawodów była dość wyrównana. Prowadziliśmy nieznacznie, najczęściej jedną, dwoma bramkami. Dopiero w 19 minucie wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie, które utrzymaliśmy do przerwy. W tej części gry mieliśmy problemy z obrotowym Przeworska, który zdobywał kolejne bramki. W naszej drużynie dobrze zagrał Tadek Dusak, który nie pozostawał dłużny obrotowemu z Orła i również zdobył sporo bramek.


W drugiej połowie dobrze graliśmy przez 12 minut, utrzymując cały czas przewagę. Od 42 minuty coś się zacięło i straciliśmy cztery bramki, co spowodowało, że goście doprowadzili w 44 minucie do remisu 22:22. Na szczęście udało się nam uspokoić grę, zaczęliśmy rozgrywać przemyślane i spokojne akcje, jak również agresywnie zagraliśmy w strefie rywala. Taka postawa naszej drużyny pozwoliła, aby ponownie wyjść na prowadzenie i ostatecznie odnieść zwycięstwo. Była to nasza piąta wygrana z rzędu w obecnych rozgrywkach ligowych. Na szczególną wyróżnienie zasługuję Tadek Dusak, który w dzisiejszym meczu zdobył 14 bramek !!! Z pewnością jest nie lada wyczynem nie tylko w naszej lidze, ale i w jakichkolwiek rozgrywkach ligowych.

trener Adam Węgrzynowski

wyniki, tabela