Porażka seniorów w Zawierciu z liderem rozgrywek.

KS Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 36:28 (16:16)

Wisła: Skowron, Kołacz - Teterycz 7, Białkowski 4, Werstler 4, Hubka 3, Kubisztal 3, Dusak 3, Solon 2, Bakalarz 1, Szklarski 1, Statuch.

Rzuty karne: Viret 4/4, Wisła 4/2

Kary: Viret 12 minut, Wisła 12 minut.

Bardzo dobrze zaczęliśmy pierwszą połowę, w której to prowadziliśmy cały czas dwoma, trzema bramkami. W 15 minucie prowadziliśmy 6:10 i w miarę mecz nam się układał. Niestety otrzymaliśmy dwie kary, które pozwoliły drużynie Zawiercia odrobić straty. W 30 minucie jeszcze prowadziliśmy 15:16, ale ostatecznie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 16:16.

Początek drugiej połowy również wyglądał dobrze do 40 minuty spotkania. Od tego czasu Viret wyszedł na prowadzenie 23:20, a w kolejnych akcjach zdobył kolejne trzy bramki i zrobiło się 26:20. Było to dość wysokie prowadzenie i praktycznie mecz toczył się pod kontrolą gospodarzy. Ostatecznie przegraliśmy ośmioma bramkami i trzeba przyznać, że postawa naszych bramkarzy nie była najlepsza. Należy też zaznaczyć, że drużyna Zawiercia dużo bramek zdobyła z kontrataków, co również utrudniało skuteczną obronę bramkarzy. Twarda i agresywna obrona Viretu doprowadziła do wielu strat w naszym ataku pozycyjnym. Nasz dobra gra trwała 40 minut a na tak silną drużynę, jaką jest Zawiercie, trzeba walczyć przez całe spotkanie.