SPR Grunwald Ruda Śląska vs SPR Wisła Sandomierz 26:30 (18:16)

Wisła: Skowron, Łukawski - Cupisz 8, Rusin 4, Dusak 4, Werstler 4, Teterycz 3, Serafin 2, Kubisztal 2, Solon 1, Białkowski 1, Szklarski 1, Statuch.

Rzuty karne: Ruda 4:3, Wisła 2:1

Dobrze rozpoczynamy zawody i w 7 minucie prowadzimy 3:7. W dalszej części po naszych błędach w 14 minucie gospodarze doprowadzają do remisu 10:10. Kolejny remis notujemy w 27 minucie 15:15. Końcówka tej połowy w naszym wykonaniu niestety nie była najlepsza. Tracimy trzy bramki, odpowiadając tylko jednym trafieniem i do przerwy przegrywamy 18:16. Po przerwie ponownie dobrze rozpoczynamy zawody, doprowadzając w 37 minucie do kolejnego remisu w tym meczu 19:19. Następie wychodzimy na prowadzenie 20:23, ale niestety otrzymujemy kilka kar dwuminutowych, co spowodowało utratę pięciu bramek z rzędu. Końcówka meczu bardzo ciekawa i emocjonująca, w której to gramy bardzo dobrze w obronie. W bramce dobrze zagrał Daniel Skowron, odbijając kilka piłek, co zaowocowało zdobyciem pięciu bramek, przy stracie tylko jednej. Zdobywamy komplet punktów, o które było zawsze bardzo ciężko z Grunwaldem. Zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo kończymy pierwszą rundę ze stratą jednego punktu do lidera naszej grupy. Za tydzień gramy w Sandomierzu z Azotami II Puławy i postaramy się na kolejne zwycięstwo.