AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - SPR Wisła Sandomierz 25:31 (14:14)

AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek, Świąder – Kamys 6 (1), Rączka 6 (1), Sadecki 4, Glita 3 (1), Lenty 2, Nawara 1, Kwieciński 1, Słomiński 1, Żaba-Żabiński 1, Banasik, Litwin, Kurek,

Wisła: Skowron, Łukawski - Rusin 12 (5), Dusak 5, Kubisztal 4, Werstler 4, Cupisz 2, Solon 1, Białkowski 1, Teterycz 1, Szklarski 1, Serafin, Statuch.

Rzuty karne: AZS 4/3, Wisła 5/5

Kary: AZS 16 minut, Wisła 20 minut.

Dzisiejsze zawody lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 6 minucie prowadzili 3:1. W kolejnych akcjach gra się wyrównała i 17 minucie mieliśmy wynik 8:8. Po kolejnych 10 minutach nasi szczypiorniści wyszli na prowadzenie 11:14. W końcówce pierwszej części graliśmy w osłabieniu i gospodarze doprowadzili do remisu 14:14. W pierwszych minutach drugiej połowy akademicy wyszli na prowadzenie 18:16. Gospodarze mieli szansę na kolejne trafienie, ale rzut karny wykonywany przez Marka Glita obronił Hubert Łukawski. Do był dobry sygnał dla nas i nasza gra nabrała większej pewności, co zaowocowało, że zdobywamy siedem bramek, nie tracąc żadnej. Wychodzimy na prowadzenie 18:23 i zaczynamy kontrolować zawody. Do końca spotkania utrzymaliśmy wypracowaną przewagę i pokonujemy drugi raz Politechnikę w obecnych rozgrywkach. Oba zespoły zagrały bardzo twardo w obronie, o czym świadczy ilość otrzymanych kar. Politechnika otrzymała 16 minut, a my 20 minut co łącznie daje aż 36 minut. Również z gradacji kar po otrzymaniu czerwonych kartek wcześniej zawody zakończyli Maciek Sadecki z Politechniki w 41 minucie oraz nasz zawodnik Tomasz Cupisz w 50 minucie. Jesteśmy zadowoleni z kolejnego zwycięstwa, które powinno dodać nam większej pewności siebie przed kolejnym meczem z Padwą Zamość w Sandomierzu.