SPR Wisła Sandomierz vs SPR Grunwald Ruda Śląska 33:37 (15:16)

Wisła: Skowron - Rusin 8 (4), Dusak 5, Cupisz 5, Białkowski 4, Solon 4, Werstler 3, Serafin 2, Teterycz 2, Szklarski, Kubisztal, Łukawski, Kabata, Żelazny, Mazur, Statuch.

Dość niespodziewanie przegrywamy ostatnie zawody w rundzie zasadniczej. Nie można wygrać meczu, grając dobrze tylko 20 minut pierwszej połowy. Od początku nasza obrona była słaba, ale biegaliśmy do kontry i zdobywaliśmy bramki. W 21 minucie prowadziliśmy 11:8, nastąpiły zmiany i rotacja w składzie, lecz nie utrzymaliśmy przewagi, schodząc na przerwę z jedną bramką straty. Mieliśmy nadzieję, że po zmianie stron odrobimy straty i wszystko ułoży się dobrze dla nas. Niestety bardzo zły początek drugiej połowy w naszym wykonaniu, bo tracimy aż sześć bramek i przeciwnik wyszedł na prowadzenie 16:22. Praktycznie goście przejęli kontrolę do końca spotkania i nie pozwolili na zniwelowanie przewagi. Nasza gra wyglądała ospale, brakowało nam agresji i większej woli walki. Szkoda, bo przegrywamy drugi mecz z rzędu i na pocieszenie pozostaje, że wyniki obu spotkań nie mają wpływu na losy dalszych spotkań. Teraz przez najbliższe dwa tygodnie zawodnicy muszą mocno przystąpić do treningu, jeżeli chcemy w dalszej części sezonu wygrywać kolejne mecze. Za dwa tygodnie zaczynamy mecze w grupie finałowej, która będzie walczyć o bezpośredni awans i w mamy nadzieję, że nasza gra ulegnie znacznej poprawie.