Otwieramy rywalizację w grupie mistrzowskiej od zwycięstwa z drużyną Przeworska.

SPR Wisła Sandomierz vs SPR Orzeł Przeworsk 31:20 (11:12)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Białkowski 7, Werstler 7, Dusak 5 (2), Cupisz 4, Serafin 3, Solon 2, Rusin 1 (1), Teterycz 1, Szklarski 1, Kubisztal, Kabata, Żelazny, Mazur, Statuch.

Rzuty karne: Wisła 4/3, Orzeł 5/2

Kary: Wisła 2 minuty, Orzeł 6 minut.

Można napisać, że dzisiejsze zawody miały dwa oblicza. Pierwsza część mimo wyrównanej statystyki bramkowej nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Wybroniliśmy kilka akcji, z których nie potrafiliśmy wyprowadzić odpowiedniego ataku, aby zdobyć bramki. W 12 minucie widniał wynik 6:5 i od tego momentu przez kolejne 10 minut nie potrafiliśmy rozegrać akcji bramkowej. Dobrze bronił Krzysiek Pęgielski gdzie obronił karnego i w kilku akcjach również wyszedł zwycięsko z zawodnikami gości. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować kilku bramkowej przewagi.

Druga odsłona meczu byłą zdecydowanie lepsza i szybsza w naszym wykonaniu. W 49 minucie prowadziliśmy 21:18, w tej samej minucie ponownie karnego wybronił Krzysiek Pęgielski, co zdecydowanie podbudowało naszych zawodników. Końcowe 10 minut naszej gry był piorunujący, gdzie zdobywamy 10 bramek, ale trzeba zaznaczyć, że również dzięki dobrej postawie Daniela Skowrona w bramce. Daniel wybronił kilka ważnych piłek, z których poszły kontry i nasze zwycięstwo wygląda bardzo efektownie. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping i mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach również dostarczymy wielu emocji z końcowym naszym zwycięstwem.

Kolejne zawody rozegramy w Bochni 10 marca o godzinie 19:00.