http://sprwisla.pl/images/zawodnik.jpg

Był to czarny piątek dla naszych szczypiornistów, którzy nie tylko przegrali wyjazdowe spotkanie w Kielcach, ale również ze złamany nosem wraca Jakub Rusin.

 

Rozpoczynamy zawody od prowadzenia 0:3, jednak gospodarze zdołali odrobić straty i po 10 minutach gry było 4:4. Od tego wyniku do końca pierwszej połowy padała bramka za bramkę. Gra mogła się podobać, obie drużyny dobrze zagrały w obronie, jak również dobrze bronili bramkarze.

W drugiej połowie od 40 minuty wyszliśmy na prowadzenie, a po kolejnych 5 minutach zwiększyliśmy przewagę do wyniku 18:21. Nasza przewaga utrzymywała się do 48 minuty, w której to kontuzji doznał Jakub Rusin po zderzeniu z zawodnikiem gospodarzy. Mieliśmy piłkę na rozegraniu i atak zawodnika z Kielc był na tyle niebezpieczny, że obaj zawodnicy zderzyli się głowami. Niestety w wyniku zaistniałej sytuacji Kuba doznał złamania nosa. Od tej chwili musieliśmy zmienić ustawienie i nasza gra nie co straciła na szybkości. Gospodarze rzucili cztery bramki i od stanu 21:24 wyszli na prowadzenie 25:24. W 60 minucie przegrywamy 28:27, mamy jeszcze ostatnią akcję, ale po rzucie wolnym nie zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania. Szkoda, bo była szansa do dobry wynik, lecz w końcówce meczu popełniliśmy kilka błędów, graliśmy nerwowo i dzięki temu drużyna VIVE odrobiła straty, ostatecznie wygrywając dzisiejsze zawody.

trener Adam Węgrzynowski

 

PGE VIVE II Kielce vs SPR Wisła Sandomierz 28:27 (12:12)

 

VIVE II: Kijewski - Basa 10, Pawlik 6, Filipowicz 5, Stępnik 3, Włodarski 2, Wołowiec 1, Mazur 1, Krawczyk, Bysiak, Matuszewski, Wałach, Mazur.

Wisła: Skowron, Pęgielski - Dusak 7, Werstler 6, Cupisz 5, Białkowski 4, Rusin 3, Serafin 1, Kubisztal 1, Solon, Teterycz, Szklarski, Żelazny, Stanek, Statuch, Łukawski.

Rzyty karne: VIVE II - 6/6, Wisła 2/1

Kary: VIVE II - 8 minut, Wisła - 8 minut.

wyniki, tabela