http://sprwisla.pl/images/azs_agh_krakow.jpg

Po emocjonującej końcówce i rzutach karnych wygrywamy w Krakowie.

Jadąc do Krakowa, byliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie, ale nie spodziewaliśmy się, że mecz rozstrzygniemy dopiero po rzutach karnych. Mecz był wyrównanym i zaciętym widowiskiem, w którym prowadzenie zmieniało się na przemian dla obu drużyn. W 4 minucie prowadziliśmy 1:3, ale gospodarze nie odpuszczali i od 7 minuty obieli prowadzenie, które utrzymywali do 17 minuty. W tym okresie gry drużyna AGH prowadziła cały czas jedną, dwoma bramkami. Tak więc trzymaliśmy dobry dystans do odrobienia strat, które udało nam się zniwelować w 17 minucie. W kolejnych dwóch akcjach rzucamy dwie bramki i właściwie taką przewagę utrzymujemy do końca pierwszej połowy. Do przerwy wygrywamy 14:16. Choć trzeba zaznaczyć, że w pierwszej części otrzymaliśmy aż 8 minut kar i dlatego co jakiś czas graliśmy w osłabieniu, co utrudniało nam grę na pełnych obrotach.

W drugiej odsłonie cały czas trwała wyrównana rywalizacja sportowa. Podobnie jak w pierwszej części prowadzenie zmieniało się na przemian dla obu drużyn. W 59 minucie prowadzimy 26:28, ale po chwili tracimy bramkę. Do końca mamy niespełna 25 sekund nasz zespół bierze czas, aby ustalić końcowy przebieg meczu. Nasza akcja mała być rozgrywana praktycznie do końca spotkania, ale gospodarze pozwolili na łatwą akcję, po której nie zdobywamy bramki. Krakowianie szybko wyprowadzają kontrę, z której uzyskują rzut karny, z którego pada bramka wyrównującą. Mecz kończy się wynikiem remisowym 28:28, a więc musieliśmy rozegrać serię rzutów karnych, aby wyłonić zwycięską drużynę dzisiejszych zawodów. Podczas rzutów karnych w drugiej kolejce nasz bramkarz Krzysztof Pęgielski obronił rzut, ale został trafiony w twarz, za co zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. W czwartej kolejce Daniel Skowron broni kolejnego karnego, ale po chwili nasz zawodnik również nie potrafił wykorzystać stałego fragmentu gry. W ostatnich serii rzutów zawodnicy nie popełniają błędów i jak się okazało obrona drugiego karnego, była kluczem do zwycięstwa. Ogólnie mecz był bardzo zaciętym widowiskiem, w którym nie brakowało ambicji i woli walki. Można powiedzieć, że spotkały się dwie wyrównane drużyny dlatego też nie do końca decyzje sędziów były dla nas zrozumiałe, po których zostały dyktowane rzuty karne. Gospodarze otrzymali aż 7 karnych, a dla naszej drużyny tylko 1 karny w całym spotkaniu. Mimo różnych przeciwności w dzisiejszych zawodach cieszymy się, że zdobywamy dwa punkty, które pozwoliły nam na uzyskanie czteropunktowej przewagi nad drużyną z Krakowa. Teraz będziemy się przygotowywać do kolejnego spotkania z drużyną Grunwaldu Ruda Śląska w Sandomierzu.

 

AZS AGH Kraków vs SPR Wisła Sandomierz 28:28 (14:16) k. 3:4

Wisła: Skowron 1, Pęgielski, Ciepliński - Cupisz 6, Białkowski 5, Solon 4, Rusin 4, Sadecki 3, Werstler 3, Dusak 2(1), Anwajler, Szklarski, Kabata, Żelazny, Zieliński, Mazur.

Kary: AZS 8 minut, Wisła 8 minut.

Rzuty karne: AZS 7/7, Wisła 1/1

Sędziowie: P.Piątek, M.Szestakow.

wyniki, tabela, terminarz