azs_ujk_kielce.png (200×200)

W ostatnim spotkaniu obecnego sezonu rundy finałowej przegrywamy mecz decydujący o awansie do pierwszej ligi.

Stawką meczu był awans do grona zespołów pierwszej lig. Wisła, aby awansować, musiała pokonać drużynę z Kielc po 60 minutach. Przygotowywaliśmy się do dzisiejszych zawodów, mieliśmy poukładaną taktykę, ale niestety nie udało się zrealizować zadań, jakie postawiliśmy sobie przed meczem. Przeciwnik był bardziej agresywny, szybciej grał piłka, lepiej grał jeden na jeden, a my nie mogliśmy sobie poradzić z taką grą i dostawaliśmy dużo kar. Mecz zakończyliśmy aż z 18 minutami kar, gdzie zespół UJK otrzymał tylko 6 minut kar. Wykluczenia, które otrzymywaliśmy, były zasłużone i wynikały z indywidualnych błędów naszych zawodników. Szkoda końcowego wyniku, bo mecz rozpoczęliśmy fajnie od prowadzenia 4:0, niestety w kolejnych akcjach nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych sytuacji i to się odwróciło na naszą niekorzyść. Przeciwnik odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i do przerwy drużyna UJK prowadziła różnicą trzech bramek. W drugiej połowie odrobiliśmy straty, ale od 45 minuty nasza gra stanęła, co goście wykorzystali, zdobywając pięć bramek z rzędu. Próbowaliśmy szybko odrobić straty, ale to powodowało kolejne błędy i straty z naszej strony. Szkoda, że w ostatnim meczu u siebie nie wyszły nam te zawody. Dzisiaj wygrał zespół lepszy, a nam pozostaje zadowolić się drugim miejscem.

Serdecznie dziękujemy naszym wiernym kibicom za wsparcie i głośny doping. Byliście z nami nie tylko podczas dzisiejszych zawodów, ale przez cały sezon i za to serdecznie dziękujemy.

 

SPR Wisła Sandomierz vs AZS UJK Społem Kielce 26:30 (13:16)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Cupisz 15,  Solon 4, Rusin 3, Szklarski 2, Białkowski 1, Werstler 1, Sadecki, Dusak, Anwajler.

Rzuty karne: Wisła 5/5, UJK 3/2

Kary: Wisła 18 minut, UJK 6 minut

Sędziowie: S.Pelc - Rzeszów, J. Pretzlaf - Rzeszów

Delegat ZPRP: M.Zubek - Bytom (Prezes Śl.ZPR w Katowicach)

wyniki, tabela, terminarz