http://sprwisla.pl/images/pilka_.gif
Rozpoczynamy inaugurację w 1 lidze spotkaniem w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przystępujemy do rozgrywek jako beniaminek 1 ligi, w grupie D. Już w pierwszej kolejce odbędą się derby województwa, w których to będziemy podejmować drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W obu zespołach nastąpiły zmiany kadrowe. Praktycznie skład Wisły pozostaje ten sam co w drugiej lidze, z zespołem pożegnał się Maciej Sadecki, który zawiesił karierę sportową. Obecnie Grzegorz Pawelczyk zmaga się z chorobą, która uniemożliwia występ w meczach ligowych. Do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników, Maciej Raczka z AZS Politechnika Świętokrzyska oraz Michał Kozioł ze Stali Mielec. Jednak nie wszystkie transfery potoczyło się po naszej myśli, ale w dalszym ciągu liczymy, że być może w najbliższym czasie do drużyny dołączy dwóch, trzech zawodników.
Drużyna KSZO dokonała kilku wzmocnień i do Sandomierza przyjedzie Grzegorz Tkaczyk, wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Polski w barwach VIVE Kielce, z która również został zwycięzca Ligi Mistrzów. Kolejnymi zawodnikami są, Wiktor Jędrzejewski obrotowy ze Stali Mielec, Damian Falasa rozgrywający z UJK Kielce oraz Michał Grabowski grający jako rozgrywający lub skrzydłowy z Tarnowa.
Trener Adam Węgrzynowski docenia klasę przeciwnika, który występował w pierwszej lidze i ma większe doświadczenie. Doskonale wiemy, że Grzegorz Tkaczyk może zrobić przewagę w grze naszych gości, ale postaramy się znaleźć rozwiązanie, aby w pewnym stopniu zniwelować poczynania w jego grze. Mamy zawodników, którzy mają wielkie serce do gry i mam nadzieję, że uda się stworzyć dobre widowisko sportowe, w którym powalczymy o pierwsze punkty ligowe.

http://www.sprwisla.pl/images/KSZO.jpg