Rozpoczynamy sezon ligowy od porażki z KSZO, które zostało liderem rozgrywek po pierwszej kolejce.

Jakub Rusin jest zawodnikiem, który zdobywa pierwszą bramkę w rywalizacji o ligowe punkty w pierwszej lidze.
Szybko się okazało, że było to pierwsze a zarazem ostatnie prowadzenie naszej drużyny w sobotnich zawodach. Goście w 6 minucie wychodzą na prowadzenie 2:3, ale niestety kilka naszych błędów i po 10 minutach przegrywamy 2:7. W kolejnych minutach staramy się odrobić straty, zaliczając dwa trafienia, ale ponownie szybka i skuteczna odpowiedź gości, i w 21 minucie przegrywamy 8:14.
W końcowych minutach pierwszej połowy zdobywamy kolejne cztery bramki, zmniejszając straty do trzech bramek.
Po przerwie tracimy trzy bramki i to był kluczowy moment, w którym KSZO przejęło kontrolę nad dalszą częścią meczu. Ostatecznie na inaugurację rozgrywek pierwszoligowych przegrywamy w derbach z KSZO.

SPR Wisła Sandomierz vs KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24:33 (14:17)

Wisła: Pęgielski 2, Skowron, Ciepliński - Rusin 8 (3), Malinowski 3, Szklarski 2, Cupisz 2, Rewera 2, Białkowski 2, Werstler 1,  Kabata 1, Kozioł 1, Solon, Rączka, Statuch.

KSZO: Piątkowski, Kijewski - Grabowski 9 (5), Chmielewski 5, Tkaczyk 5, Jeżyna 4, Jędrzejewski 3, Falasa 2, Włostowski S. 2, Jagiełło 2, Włostowski A.1, Kasprowicz, Cukierski, Kogutowicz, Granat, Dwojak,

Rzuty karne: Wisła 5/3, KSZO 5/5

Kary: Wisła - 4 minuty, KSZO - 10 minut