http://www.sprwisla.pl/images/azs_ujk_kielce_.png

Przegrywamy wyjazdowe spotkanie z UJK w Kielce.

Derbowe zawody były bardzo wyrównane. Mimo wielu dogodnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi bramkowej. W końcowych minutach pierwszej połowy mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Niestety drużyna UJK wykorzystała naszą nieskuteczność i do przerwy wypracowała dwubramkowe prowadzenie (15:13). Po przerwie szybko odrobiliśmy straty, doprowadzając do remisu. W dalszym ciągu spotkanie było wyrównane aż do 38 minuty, w której to Tomasz Cupisz otrzymał czerwoną kartkę. Atakujący zawodnik drużyny gospodarzy został zatrzymany w momencie, gdy Tomek wychodził do obrony, trzymając uniesioną rękę do góry. Niestety sędziowie uznali za celowe uderzenie w twarz i wykluczyli naszego zawodnika z gry. W takim ferworze walki takie sytuacje zdarzają się dość często, faul był, ale nie na tak surową karę ?! Od tego momentu zmieniliśmy taktykę i w dalszym ciągu gra toczyła się bardzo wyrównana. W końcowych 5 minutach ponownie widzimy niezrozumiałe decyzje, po których sędziowie dyktują rzuty karne, pozwalając kontrolować spotkanie gospodarzom. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby podobne nasze akcje również były odgwizdane. Dzisiaj nasza gra wyglądała dobrze i mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu, potwierdzimy dobrą dyspozycję, walcząc o pierwsze punty ligowe. Jak wyglądało spotkanie, pozostawiam do indywidualnej oceny po obejrzeniu jeszcze raz całego meczu.

Nagranie należy przewinąć do 27 minuty aby oglądać mecz od pierwszej minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=bMfPDMOcs2I&t=1806s

 

AZS UJK Kielce vs SPR Wisła Sandomierz 27:23 (15:13)

UJK: Drozd, Jastrząb, Pyrka - Goliszewski 6, Gasin 6, Wójcik 5 (3), Boszczyk 4 (1,-), Bernacki 2, Siedlarz 2, Wacek 1, Stępnik 1 (-), Bysiak, Sornat, Zdziech, Hady, Papaj.

Wisła: Pęgielski (1), Skowron, Ciepliński - Rusin 7, Cupisz 7, Białkowski 4, Kozioł 2, Malinowski 2, Solon, Szklarski, Kabata, Werstler, Rączka, Statuch, Rewera.

Rzuty karne: UJK 6/4, Wisła 5/5

Kary: UJK 12 minut, Wisła 8 minut.

Upomnienia: UJK http://www.sprwisla.pl/images/kartka_zolta.png 3,  Wisła http://www.sprwisla.pl/images/kartka_zolta.pnghttp://www.sprwisla.pl/images/kartka_czerwona.jpg 1

Sędziowie: Bąk M. - Kielce, Kołodziej S. - Kielce

Wyniki 2 kolejka

Tabela

Klasyfikacja strzelców