Mimo dobrej postawy przegrywamy w Piekarach Śląskich.

W dzisiejszych zawodach nasza gra wyglądała bardzo obiecująco. W pierwszych 30 minutach cały czas goniliśmy gospodarzy, którzy prowadzili kilkoma bramkami. Dobrze bronił Daniel Skowron, nasza obrona była bardzo agresywna, co pozwoliło nam na wyprowadzanie kontrataków i zdobywanie bramek. Uwieńczeniem dobrej postawy było uzyskanie jednobramkowego prowadzenia do przerwy (12:13).

Po zmianie stron w 44 minucie przegrywaliśmy jedną bramką 17:16 i nic nie zapowiadało, że końcówka spotkania będzie należała do drużyny z Piekar Śląskich. Niestety role się odwróciły i to gospodarze zaczęli grać agresywną piłkę ręczną, co doprowadziło do łatwej starty piłek i kolejnych bramek. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie i nieco zabrakło nami sił, a tym samym straciliśmy koncepcje gry w ataku. Taka postawa z naszej strony ułatwiła zadanie drużynie Olimpii, która dość wysoko wygrywa dzisiejsze zawody.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie vs SPR Wisła Sandomierz 28:19 (12:13)

Olimpia: Pietruszka, Widera - Miłek 7 (3), Kowal 5, Całujek 3, Beczek 3, Cieniek 2, Cieślik 2, Kotalczyk 2, Więckiewicz 2, Parzonka 1, Rosół 1, Czapla, Pluczyk, Serafin.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Cupisz 7 (2), Kabata 2, Białkowski 2, Rączka 2, Solon 1, Szklarski 1, Kozioł 1, Malinowski 1, Pawelczyk 1, Werstler 1, Rewera.

Rzuty karne: Olimpia 4/3, Wisla 3/2

Kary: Olimpia 10 minut, Wisła 8 minut.