Wygrywając dzisiejsze zawody, zapisujemy pierwsze zwycięstwo w 1 lidze.

Od początku byliśmy nastawieni na twardą grę w obronie. Również w ataku kończyliśmy wszystkie wypracowane akcje. Taka taktyka zaowocowała prowadzenie w 4 minucie 4:0. Z pewnością goście nie spodziewali się takiego początku spotkania. Trener KSSPR wziął czas, aby omówić jeszcze raz taktykę gry na kolejne minuty. Rozmowy podziałały mobilizująco i goście zmniejszyli straty do dwóch bramek. W dalszej części meczu utrzymywaliśmy wypracowane prowadzenie.
O wysokiej przewadze po pierwszej odsłonie zadecydowała dobra gra pomiędzy 21 a 26 minutą, gdzie zdobywamy cztery bramki, uzyskując wynik 12:6. Ostatecznie do przerwy prowadzimy 14:8.

Po zmianie stron goście ponownie zbliżyli się do dwóch bramek. W 41 minucie prowadzimy 16:14, w 54 22:17. Końcowe minuty przebiegały pod naszą kontrolą i nie pozwoliliśmy, aby goście odrobili straty. Trener Adam Węgrzynowski podkreślił, iż dzisiaj zostały zrealizowane ustalenia taktyczne, jakie zostały przedstawione przed zawodami. Trzeba też podkreślić, że dobra postawa w bramce Daniela Skowrona również podziałała mobilizująco w naszej grze obronnej. Ogólnie był to mecz, na jaki czekaliśmy od kilku kolejek. Mamy nadzieje, że dzisiejsze zwycięstwo pozwoli dodać wiary naszym zawodnikom i podziała mobilizująco na dobrą postawę z kolejnych spotkaniach.

SPR Wisła Sandomierz vs KSSPR Końskie 25:21 (14:8)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Rusin 6 (3), Werstler 5, Cupisz 4, Skuciński 4, Malinowski 2, Kozioł 2, Szklarski 1, Kabata 1, Białkowski, Statuch.

KSSPR: Witkowski, Szot - Woś 9 (2), Wolski 5, Maleszak 2, Włodarski 2, Matyjasik 2, Słonicki 1, Napierała, Ciszek, Rurarz, Kubała.

Rzuty karne: Wisła 3/3, KSSPR 3/2

Katy: Wisła 8 minut, KSSPR 8 minut

Sędziowie: Czochra J. - Zwierzyniec, Szpinda M. - Zamość