http://www.sprwisla.pl/images/pilka_.gif Połączona drużyna juniora i juniora młodszego rozegrała dwa mecze sparingowe w Puławach.

26 kwietnia 2015 r. młodzieżowa reprezentacja naszego klubu złożona przede wszystkim z zawodników juniorów młodszych wsparta juniorami: (Wiktor Bakalarz i Wojciech Grębowiec) rozegrała dwa bardzo cenne mecze sparingowe w Puławach. Niestety tegoroczne rozgrywki ligowe skończyły się dla naszego zespołu bardzo wcześnie, stąd potrzeba, a nawet konieczność szukania dodatkowych możliwości sportowej rywalizacji. Każdy kto chociaż odrobinę zna się na sporcie zdaje sobie sprawę z tego, że dla prawidłowego sportowego rozwoju zawodników niezbędne jest po prostu granie, rywalizowanie z mocnymi przeciwnikami, do których z pewnością zaliczają się KS AZOTY Puławy.

Pierwszy mecz przeciwko juniorom młodszym z Puław rozpoczął się od znaczącego prowadzenia naszej drużyny 6:1 w 10 min. Wynikało to z tego, że wyszliśmy na ten mecz bardzo zmotywowani i po prostu "głodni" grania. Pomimo tego, że drużyna gospodarzy zbliżyła się przed przerwą na 2 bramki, to tak naprawdę nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Jednak tak jak wspominałem wcześniej nie ono było w tym dniu najważniejsze.

 

KS AZOTY Puławy Junior Młodszy - SPR WISŁA SANDOMIERZ 22:30 (13:15)

Wisła: Kuchnicki, Stus - Bakalarz 7, Kuraś 7, Woś 6, Łopaciński 3, Grębowiec 2, Serafin 2, Statuch 1, Hubka 1, Pulnicki 1, Dudek, Rędzio.

 

W drugim spotkaniu rywalizowaliśmy z juniorami KS AZOTY Puławy. Było to bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, a o zwycięstwie zespołu gospodarzy zadecydowała bramka rzucona w ostatnich sekundach meczu.

 

KS AZOTY Puławy Junior - SPR WISŁA SANDOMIERZ 28:27 (15:13)

Wisła: Kuchnicki,Stus - Bakalarz 12, Statuch 5, Kuraś 5, Serafin 3, Grębowiec 2, Woś 1, Łopaciński, , Hubka, Pulnicki, Dudek, Rędzio.

 

Podsumowując mogę powiedzieć, że po pierwsze cieszę się z tego, że udało mi się znaleźć wymagających sparingpartnerów - podziękowania dla trenera Piotra Dropka. Cieszy również zaangażowanie i waleczność naszych chłopaków. Bardzo cenne jest jednak przede wszystkim to, że wypracowane w trakcie procesu treningowego zagrania przynoszą efekty podczas zawodów sportowych. Na zakończenie dopowiem, że nie chciałbym wyróżniać kogokolwiek, ponieważ każdy z naszych zawodników solidnie przyłożył się do swoich boiskowych obowiązków stosownie do swojego aktualnego poziomu wyszkolenia sportowego.

W czerwcu planujemy rozegrać mecze rewanżowe, na które serdecznie zapraszamy. Konkretny termin zostanie wkrótce podany na naszej stronie internetowej.

trener Marcin Marzec

info: http://www.sprwisla.pl/images/7_.jpg